Co to jest bezzbożowa karma dla zwierząt domowych? - GA Pet Food Partners

Co to jest karma bezzbożowa dla zwierząt domowych?

Częstym problemem dla właścicieli psów jest to, czy powinni karmić swoje zwierzę ziarno karma dla zwierząt domowych lub bez ziarna karma dla zwierząt. Przy szerokiej gamie karm dostępnych na rynku może to być dość trudna decyzja. Ten artykuł skupi się na tym, czym jest bezzbożowa karma dla zwierząt domowych i jakie korzyści płyną z karmienia psa tą dietą. Ale czym jest bezzbożowa karma dla zwierząt?

Co to są ziarna?

Zboża to grupa składników, które zawierają węglowodany i są często stosowane w karmie dla psów. Typowe składniki, które występują w karmach dla zwierząt zbożowych to owies, pszenica, jęczmień, kukurydza i ryż.

Ważną kwestią dla właścicieli psów jest pamiętanie, że zboża nie są szkodliwe dla psów. Karmione odpowiednimi ilościami mogą być dobrym źródłem węglowodanów, dostarczających psom energii i błonnika wspomagającego dobre trawienie. Ziarna zawierają również niezbędne składniki odżywcze, takie jak kwas linolowy, który jest niezbędnym kwasem tłuszczowym dla psów.

typowymi składnikami występującymi w zbożowych karmach dla zwierząt domowych są owies, pszenica, jęczmień, kukurydza i ryż.

Zdefiniowana bezzbożowa karma dla zwierząt domowych

W ostatnich czasach bezzbożowa karma dla zwierząt staje się coraz bardziej popularna, ale dlaczego? Dieta bezzbożowa składa się z przepisów wolnych od zbóż / ziaren. Te przepisy często zawierają takie składniki, jak białe ziemniaki, słodkie ziemniaki, rośliny strączkowe, soczewica i groszek.

Niektóre psy mają problemy z odpowiednim trawieniem zbóż i prowadzą do skutków ubocznych. Częstym powodem, dla którego właściciele zwierząt karmią swoje psy dietą bezzbożową, jest to, że jest ona idealna dla psów z wrażliwością lub nietolerancją na zboża.

Czy bezzbożowa karma dla zwierząt jest również bezglutenowa?

Znane błędne przekonanie właścicieli zwierząt domowych brzmi:czy bezzbożowa i bezglutenowa karma dla psów to to samo?„Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Diety bezglutenowe nie zawierają składników zawierających zboża zawierające gluten, takie jak pszenica i jęczmień, ale mogą zawierać inne zboża. Bezzbożowa karma dla zwierząt domowych może być również bezglutenowa, ale może również zawierać ukryte źródła glutenu. Zaleca się uważne przeczytanie etykiety na opakowaniu lub skonsultowanie się z weterynarzem.

Czy bezzbożowa karma dla zwierząt jest również bezglutenowa?

Jakie są zalety produktów bezzbożowych?

Wrażliwości i nietolerancje

Jeśli pies cierpi na nadwrażliwość lub nietolerancję, może to być dla niego frustrujące, a wprowadzenie diety bezzbożowej może być bardzo korzystne. Głównym tego powodem jest to, że niektóre psy cierpią na nadwrażliwość na ziarna, które mogą powodować objawy, takie jak podrażnienie skóry lub wysypka, wymioty i łuszczenie się skóry.

Jeśli pies cierpi na nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową, wprowadzenie go na dietę bezzbożową może być niezwykle korzystne.

Poprawa stanu skóry i sierści

Dieta bezzbożowa może być pomocna dla stanu skóry i sierści psa. Ponieważ wysokiej jakości żywność bezzbożowa zazwyczaj zawiera większe ilości składników pochodzenia zwierzęcego, takich jak świeżo przygotowane mięso, oznacza to, że często występuje podwyższony poziom naturalnie występujących kwasów tłuszczowych omega-3, zwłaszcza w żywności zawierającej ryby. Kwasy tłuszczowe omega-3 to bardzo ważne tłuszcze, które ssaki muszą otrzymywać z pożywienia. Przyczyniają się do zdrowia i dobrego samopoczucia oraz wspierają zdrową skórę i sierść nie tylko psów, ale także ludzi.

Zmniejsza wiatr

Gaz u psów może być oznaką problemów ze zdrowiem układu pokarmowego. Ziarna, takie jak pszenica i kukurydza, mogą czasami powodować, że psy wytwarzają częste ilości gazu, co może prowadzić do uczucia dyskomfortu w żołądku. Bezzbożowa karma dla zwierząt może pomóc w wytwarzaniu mniejszej ilości gazu, ponieważ zawiera prebiotyki, takie jak MOS, FOS i błonnik, które pomagają wytwarzać dobre bakterie w jelitach psa

Zdrowy układ pokarmowy

Wracając do przodków psa, wilków. Polowali na swoje pożywienie na wolności i żywili się posiłkami bogatymi w białko. Ponieważ psy wyewoluowały z mięsożerców, ich układ trawienny może mieć trudności z trawieniem pokarmu zbożami i łatwiej mu jest przy mniejszej ilości węglowodanów. Bezzbożowa karma dla zwierząt domowych ma na ogół wyższą zawartość mięsa i białka niż dieta zawierająca zboże, co pozwala im lepiej trawić pokarm, zwłaszcza diety zawierające świeżo przygotowane źródła białka o wysokiej strawności.

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psów?

Właściciele zwierząt mogą mieć problem z ustaleniem, jaką karmą powinni karmić swoje psy. Ważną kwestią przy podejmowaniu decyzji jest sprawdzenie, czy jedzenie jest kompletne i zbilansowane. Oznacza to, że istnieje właściwa równowaga niezbędnych składników odżywczych, aby zaspokoić potrzeby psa. Ważne jest również, aby właściciele zwierząt domowych zwracali uwagę na jakość składników używanych w żywności. Na przykład szukać świeżo przygotowane źródeł białka może pomóc w wyborze wysoce odżywczej i strawnej paszy. Właściciele zwierząt domowych powinni również wziąć pod uwagę odpowiednie odżywianie przy wyborze karmy dla swojego zwierzaka.

Po rozważeniu wszystkich tych czynników decyzja sprowadza się do właściciela psa, który decyduje, czy chce karmić swojego zwierzaka karmą zbożową czy bezzbożową.

  • Warunki zdrowotne

  • Wiek

  • Alergie i nietolerancje

  • Problemy trawienne

  • Poziomy aktywności

Powrót do centrum wiedzy

Emmę Hunt

GA Pet Food Partners Dietetyk zwierząt domowych

Emma ukończyła studia licencjackie z zachowania i dobrostanu zwierząt, a następnie ukończyła studia magisterskie z weterynaryjnego zdrowia publicznego na University of Glasgow. Następnie przez kilka lat pracowała w branży rolno-spożywczej i hodowała własne stado owiec, zanim dołączyła do GA w 2021 roku. Emma lubi trenować i rywalizować jako silna kobieta lub spędzać czas ze swoim ukochanym collie Lincolnem.

Może spodoba Ci się również ...

Artykuł napisany przez Emmę Hunt