Od rolników uprawnych do najlepszego na świecie producenta suchej karmy dla zwierząt domowych

1972

Thomas Bracewell kupił Plocks Farm ponad 50 lat temu, kiedy była to mieszana farma uprawna i hodowlana.

1992

GA Pet Food Partners (GA) rozpoczęło działalność jako Golden Acres w 1992 roku. Roger Bracewell uprawiał ziemię i praktykował jako agent gruntów ze swoim ojcem Tomem.

W szopie dla owiec na farmie Plocks, ówczesny kierownik farmy, John Blackett, wziął część pszenicy, którą GA uprawiał na farmie o powierzchni 2,500 akrów, i wlał ją do małej wytłaczarki napędzanej z wału odbioru mocy traktora i wyszedł z niej `` posiłek '' ”. AH był w stanie sprzedać posiłek za więcej niż pszenicę, i tak to się wszystko zaczęło!

1995

W 1995 roku GA dodała mokrą wytłaczarkę Wenger Inc. i przeniosła część niedawno zamkniętego BOCM Midge Hall Mill, wraz z robotnikami rolniczymi, w celu zapewnienia maszyn do mielenia i mieszania potrzebnych do produkcji suchych surowców.

Wkrótce potem, w 1998 roku, GA dodał wytłaczarkę dwuślimakową Wenger TX144, jeszcze bardziej umacniając długoterminową współpracę z Wenger Inc.

2000

Firma zainstalowała zupełnie nowy młyn ze śrubą Wenger 185 Optima Single Screw. Suszone produkty pakowano na automatycznych liniach pakujących Cetec 400 i 700.

Ciągłe inwestycje GA w biznes okazały się ogromnym sukcesem. W 2000 roku GA wyprodukowała 500 różnych rodzajów ekstrudowanej karmy dla zwierząt domowych, przeznaczonej dla różnych psów i kotów oraz małych zwierząt, którą sprzedano 350 różnym partnerom.

2007

Kuchnie mięsne zostały zainstalowane, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na wtrącanie świeżego mięsa.

2011

GA skonsolidowało magazynowanie produktów gotowych z pięciu oddzielnych lokalizacji w dwa dedykowane centra dystrybucyjne o powierzchni 200,000 2 stóp kwadratowych w R2 i DXNUMX w Chorley, Lancashire.

Umożliwiło to powstanie wyspecjalizowanego obiektu do przechowywania gotowych produktów i pustych opakowań w a w pełni zautomatyzowany magazyn. Dzięki temu gotowy produkt może być kompletowany i wysyłany zgodnie z dokładnymi wymaganiami partnera, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

2012

Firma GA zleciła Wenger Thermal Twin 3630, która może wytwarzać bardzo duże ilości świeżego mięsa w wysokiej jakości suszonej karmie dla zwierząt domowych bez użycia suchych mączek mięsnych.

Zwiększono pojemność chłodniczą mięsa, aby sprostać zapotrzebowaniu na świeże mięso.

2014

Otwarcie nowego Laboratorium Mikrobiologiczne zapewnia zerową tolerancję na mykotoksyny, salmonellę i enterobacteriaceae.

Innowacyjna analiza mikrobiologiczna i pośrednia zapewnia bezpieczeństwo, strawność i analizę składników odżywczych każdego produktu.

2014

Freshtrusion™ jest urodzony. Pierwsza na świecie technologia suchej karmy dla zwierząt domowych.

FreshtrusionTechnologia ™ pozwala na użycie większej ilości świeżych składników w suchej karmie dla zwierząt domowych niż jakikolwiek inny system ekstruzji na świecie, w tym świeżego mięsa, a teraz świeżych warzyw, ziół i roślin.

2015

Instalacja dwóch dodatkowych biologiczne złoża filtracyjne aby wspomóc istniejące trzy złoża filtracyjne w oczyszczaniu powietrza, zanim zostanie ono ponownie wykorzystane w procesie produkcyjnym lub uwolnione do atmosfery.

Najnowocześniejszy system usuwania zapachów spowodował znaczną redukcję wszystkich zapachów, minimalizując nasz wpływ na lokalne środowisko.

Elektryczne wózki widłowe są wprowadzane do Centrum Dystrybucji, aby zminimalizować zanieczyszczenie pyłem i hałasem, poprawiając środowisko pracy kolegów z GA.

2021

W porównaniu z sytuacją, gdy wszystko zaczęło się w 1992 roku, GA Pet Food Partners zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników, sprzedając ponad 80,000 50 ton rocznie najlepszej na świecie suchej wytłaczanej karmy dla zwierząt domowych i eksportując ją do XNUMX różnych krajów na całym świecie.