Od rolników uprawnych do najlepszego na świecie producenta suchej karmy dla zwierząt domowych

1972 Thomas Bracewell kupił Plocks Farm ponad 50 lat temu, kiedy była to mieszana farma uprawna i hodowlana. 1992 GA Pet Food Partners (GA) rozpoczęło swoją działalność jako Golden Acres w 1992 roku. Roger Bracewell zajmował się rolnictwem i praktyką jako agent lądowy ze swoim ojcem Tomem. W szopie dla owiec na farmie Plocks, ówczesny kierownik farmy, John Blackett, wziął część pszenicy, którą GA uprawiał na farmie o powierzchni 2,500 akrów, i wlał ją do małej wytłaczarki napędzanej z wału odbioru mocy ciągnika. posiłek'.

AH był w stanie sprzedać posiłek za więcej niż pszenicę, i tak to się wszystko zaczęło!
1995 W 1995 roku GA dodała mokrą wytłaczarkę Wenger Inc. i przeniosła część niedawno zamkniętego BOCM Midge Hall Mill, wraz z robotnikami rolniczymi, w celu zapewnienia maszyn do mielenia i mieszania potrzebnych do produkcji suchych surowców.

Wkrótce potem, w 1998 roku, GA dodał wytłaczarkę Wenger TX144 Twin Screw, jeszcze bardziej umacniając długoterminową współpracę z Wenger Inc.
2000 Firma zainstalowała całkowicie nowy młyn ze śrubą Wenger 185 Optima Single Screw. Suszone produkty pakowano na automatycznych liniach pakujących Cetec 400 i 700.

Ciągłe inwestycje GA w biznes okazały się ogromnym sukcesem. W 2000 roku GA wyprodukowała 500 różnych rodzajów ekstrudowanej karmy dla zwierząt domowych, przeznaczonej dla różnych psów i kotów oraz małych zwierząt, którą sprzedano 350 różnym partnerom.
2007 Kuchnie mięsne zostały zainstalowane, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na wtrącanie świeżego mięsa. 2011 GA skonsolidowało magazynowanie produktów gotowych z pięciu oddzielnych lokalizacji w dwa dedykowane centra dystrybucyjne o powierzchni 200,000 XNUMX stóp kwadratowych w Chorley, Lancashire.

Umożliwiło to powstanie wyspecjalizowanego obiektu, który może przechowywać gotowe produkty i puste opakowania w całkowicie zautomatyzowanym magazynie. Umożliwia to kompletowanie i wysyłkę gotowego produktu, zgodnie z dokładnymi wymaganiami partnera, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
2012 Firma GA zleciła Wenger Thermal Twin 3630, która jest w stanie wytwarzać bardzo duże ilości świeżego mięsa w wysokiej jakości suszonej karmie dla zwierząt domowych bez użycia suchych mączek mięsnych.

Zwiększono pojemność chłodniczą mięsa, aby sprostać zapotrzebowaniu na świeże mięso.
2014 Otwarcie nowego Laboratorium Mikrobiologicznego zapewnia zerową tolerancję na mykotoksyny, Salmonella i Enterobacteriaceae.

Innowacyjna analiza mikrobiologiczna i pośrednia zapewnia bezpieczeństwo, strawność i analizę składników odżywczych każdego produktu.
2015 W 2015 r. Instalacja dwóch dodatkowych biologicznych złóż filtracyjnych pomogła istniejącym trzem złożom filtracyjnym w oczyszczaniu powietrza, zanim zostanie ono ponownie wykorzystane w procesie produkcyjnym lub uwolnione do atmosfery.

Najnowocześniejszy system usuwania zapachów spowodował znaczną redukcję wszystkich zapachów, minimalizując nasz wpływ na lokalne środowisko.
2015 Elektryczne wózki widłowe są wprowadzane do Centrum Dystrybucji, aby zminimalizować zanieczyszczenie pyłem i hałasem, poprawiając środowisko pracy współpracowników GA. 2020 W porównaniu z sytuacją, gdy wszystko zaczęło się w 1992 roku, GA zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników, sprzedając ponad 80,000 50 ton rocznie najlepszej na świecie suchej wytłaczanej karmy dla zwierząt domowych i eksportując ją do XNUMX różnych krajów na całym świecie.

1972

Thomas Bracewell kupił Plocks Farm ponad 50 lat temu, kiedy była to mieszana farma uprawna i hodowlana.

1992

GA Pet Food Partners (GA) rozpoczęło swoją działalność jako Golden Acres w 1992 roku. Roger Bracewell zajmował się rolnictwem i praktyką jako agent lądowy ze swoim ojcem Tomem. W szopie dla owiec na farmie Plocks, ówczesny kierownik farmy, John Blackett, wziął część pszenicy, którą GA uprawiał na farmie o powierzchni 2,500 akrów, i wlał ją do małej wytłaczarki napędzanej z wału odbioru mocy ciągnika. posiłek'. AH był w stanie sprzedać posiłek za więcej niż pszenicę, i tak to się wszystko zaczęło!

1995

W 1995 roku GA dodała mokrą wytłaczarkę Wenger Inc. i przeniosła część niedawno zamkniętego BOCM Midge Hall Mill, wraz z robotnikami rolniczymi, w celu zapewnienia maszyn do mielenia i mieszania potrzebnych do produkcji suchych surowców.

Wkrótce potem, w 1998 roku, GA dodał wytłaczarkę Wenger TX144 Twin Screw, jeszcze bardziej umacniając długoterminową współpracę z Wenger Inc.

2000

Firma zainstalowała całkowicie nowy młyn ze śrubą Wenger 185 Optima Single Screw. Suszone produkty pakowano na automatycznych liniach pakujących Cetec 400 i 700.

Ciągłe inwestycje GA w biznes okazały się ogromnym sukcesem. W 2000 roku GA wyprodukowała 500 różnych rodzajów ekstrudowanej karmy dla zwierząt domowych, przeznaczonej dla różnych psów i kotów oraz małych zwierząt, którą sprzedano 350 różnym partnerom.

2007

Kuchnie mięsne zostały zainstalowane, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na wtrącanie świeżego mięsa.

2011

GA skonsolidowało magazynowanie produktów gotowych z pięciu oddzielnych lokalizacji w dwa dedykowane centra dystrybucyjne o powierzchni 200,000 2 stóp kwadratowych w R2 i DXNUMX w Chorley, Lancashire.

Umożliwiło to powstanie wyspecjalizowanego obiektu, który może przechowywać gotowe produkty i puste opakowania w całkowicie zautomatyzowanym magazynie. Umożliwia to kompletowanie i wysyłkę gotowego produktu zgodnie z dokładnymi wymaganiami partnera, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

2012

Firma GA zleciła Wenger Thermal Twin 3630, która jest w stanie wytwarzać bardzo duże ilości świeżego mięsa w wysokiej jakości suszonej karmie dla zwierząt domowych bez użycia suchych mączek mięsnych.

Zwiększono pojemność chłodniczą mięsa, aby sprostać zapotrzebowaniu na dodanie świeżego mięsa.

2014

Otwarcie nowego Laboratorium Mikrobiologicznego zapewnia zerową tolerancję na mykotoksyny, Salmonella i Enterobacteriaceae.

Innowacyjna analiza mikrobiologiczna i pośrednia zapewnia bezpieczeństwo, strawność i analizę składników odżywczych każdego produktu.

2014

Freshtrusion™ się rodzi. Pierwsza na świecie technologia suchej karmy dla zwierząt domowych.

FreshtrusionTechnologia ™ pozwala na użycie większej ilości świeżych składników w suchej karmie dla zwierząt domowych niż jakikolwiek inny system ekstruzji na świecie, w tym świeżego mięsa, a teraz świeżych warzyw, ziół i roślin.

2015

Instalacja dwóch dodatkowych biologicznych złóż filtracyjnych w celu wspomagania istniejących trzech złóż filtracyjnych w oczyszczaniu powietrza przed jego ponownym wykorzystaniem w procesie produkcyjnym lub uwolnieniem do atmosfery.

Najnowocześniejszy system usuwania zapachów spowodował znaczną redukcję wszystkich zapachów, minimalizując nasz wpływ na lokalne środowisko.

Elektryczne wózki widłowe są wprowadzane do Centrum Dystrybucji, aby zminimalizować zanieczyszczenie pyłem i hałasem, poprawiając środowisko pracy kolegów z GA.

2020

W porównaniu z sytuacją, gdy wszystko zaczęło się w 1992 roku, GA zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników, sprzedając ponad 80,000 50 ton rocznie najlepszej na świecie suchej wytłaczanej karmy dla zwierząt domowych i eksportując ją do XNUMX różnych krajów na całym świecie.