Jak wybrać dobrą karmę dla psów - GA Pet Food Partners

Gdy zastanawiamy się, jak wybrać dobrą karmę dla psów, musimy przyjrzeć się piramidzie żywieniowej i upewnić się, że dostarczamy naszym zwierzętom wystarczającą ilość witamin, minerałów, tłuszczu, białka i węglowodanów.

Wielu z nas natknie się na piramidę żywieniową w szkole. Jednak nie często myślimy o tym, jak piramida żywieniowa wygląda dla psów. Popularnym zwrotem, który możesz usłyszeć, jest „kompletna i zbilansowana” karma dla psów. Ale co to oznacza i jak decydujesz, która karma dla psów jest „dobra”?

Kompletna i zbilansowana karma dla psów

Kompletna i zbilansowana karma dla psów zapewnia zwierzęciu odpowiednią ilość każdego składnika odżywczego, którego potrzebuje z każdym posiłkiem. Ten rodzaj karmy jest przeznaczony do stosowania jako jedyna dieta psa. Wybierając karmę dla psa należy koniecznie zwrócić uwagę na to stwierdzenie.

Każdy pies ma inną zbilansowaną dietę, unikalną dla siebie, a może to być spowodowane zmieniającymi się etapami życia lub różnicą w typie rasy.

Na przykład starszy pies ma inne potrzeby niż szczenięta, a dog niemiecki ma inne wymagania żywieniowe niż mops. Aby zapewnić psu dobrą, zdrową dietę, istnieje sześć kluczowych składników odżywczych, które pies powinien spożywać:

witaminy

Witaminy są odpowiedzialne za szeroki zakres funkcji w organizmie psa, takich jak rozwój kości, funkcje oczu, utrzymanie struktury komórkowej i uwalnianie energii ze składników odżywczych.

Palatanty

Smakołyki odgrywają istotną rolę w diecie psa. Różni się to nieco od wszystkiego innego w piramidzie, ponieważ głównie pomaga nadać psu wspaniały smak karmy.

Minerały

Minerały są również kluczowe dla zdrowia psa, ponieważ przyczyniają się do utrzymania zdrowych kości, a także funkcji mięśni, komórek i nerwów.

Tłuszcz

Tłuszcz jest fantastycznym źródłem energii i poprawia wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak Omega 3 i Omega 6. Te niezbędne składniki odżywcze pomagają psom zachować zdrową skórę i sierść, wspomagają układ odpornościowy, jednocześnie pomagając w rozwoju zdrowych stawów , mózg i wzrok.

Białko

Białko i aminokwasy to elementy budulcowe organizmu psa, odpowiedzialne za tworzenie nowych komórek skóry, wzrost włosów, budowę tkanki mięśniowej i wiele innych. Białko działa również jako enzymy, hormony i przeciwciała.

węglowodany

Węglowodany są wydajnym źródłem energii i glukozy, źródłem ciepła dla organizmu i mogą być magazynowane jako glikogen. Jest to również istotne dla psa, ponieważ pomaga kontrolować wagę psa.

Wybór „dobrej” karmy dla psów może być wyzwaniem, ponieważ tak wiele marek podaje tak wiele różnych twierdzeń. Każda marka powie Ci, dlaczego ich jest „najlepsza”. Najlepszą radą jest przeprowadzenie badań, zadawanie właściwych pytań i, jeśli to w ogóle możliwe, wizyta w lokalnym sklepie zoologicznym, który często ma bogatą wiedzę, doświadczenie i wybór.

Powrót do centrum wiedzy
Charlotte Pasterz. GA Pet Food Partners Starszy Dietetyk

Charlotte Stainer

GA Pet Food Partners Młodszy dietetyk zwierząt

Charlotte jest młodszym dietetykiem zwierząt domowych w GA Pet Food Partners. Charlotte ukończyła Newcastle University z tytułem licencjata w dziedzinie biologii morskiej, a następnie ukończyła studia magisterskie z żywienia zwierząt na Uniwersytet w Nottingham, gdzie skupiła się na żywieniu zwierząt towarzyszących. Poza pracą Charlotte uwielbia podróżować i spędzać czas na świeżym powietrzu. Lubi też biegać i chodzić na siłownię.

Może spodoba Ci się również ...

Artykuł napisany przez Charlotte Stainer