Badania i rozwój

Gdy tylko zostaniesz partnerem, uzyskasz dostęp do jednych z najlepszych na świecie obiektów badawczo-rozwojowych. Dział R&D nieustannie pracuje nad tworzeniem unikalnych, innowacyjnych rozwiązań.

Badania i rozwój są częścią DNA w GA Pet Food Partners. Jako firma staramy się przesuwać granice zarówno pod względem żywienia, jak i możliwości produkcyjnych.

Nasz zespół badawczo-rozwojowy współpracuje z zespołami ekspertów ds. Żywienia, produkcji, jakości i innymi kluczowymi działami, aby dostarczać przełomowe i innowacyjne rozwiązania.

Innowacje i rozwój nowych produktów (NPD)

Hydroliza białek / HDP

Od czasu wprowadzenia Freshtrusion™, GA Pet Food Partners jest liderem w produkcji diet zawierających coraz większe ilości świeżo przygotowanego mięsa i źródeł białka rybnego.

Dumni z bycia w czołówce postępów w produkcji karmy dla zwierząt domowych, nigdy nie odpoczywamy tutaj w GA i nieustannie poszukujemy sposobów na oferowanie naszym Partnerom (i zwierzętom) jeszcze lepszych produktów. Jesteśmy teraz niezwykle podekscytowani, że możemy zaoferować naszą najnowszą innowację, którą nazywamy „HDP” - wysokostrawne białko.

Stosując kontrolowaną hydrolizę enzymatyczną (warunki określone we współpracy z ekspertami przy ul Nofima, wiodący niezależny instytut zajmujący się badaniami żywności stosowanej), możemy trawić białko na małe peptydy (jest to ten sam proces, który zachodzi naturalnie w przewodzie pokarmowym). Zwiększa to strawność i biodostępność białka, poprawia smakowitość i wytwarza białko o niskim potencjale alergizującym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat HDP, skontaktuj się ze swoim dedykowanym Menadżer konta.

HDP – raport o wysokostrawnych białkach

Możesz obejrzeć i pobrać za darmo raport GA na temat rozwoju podejścia do hydrolizy białek w celu zwiększenia korzyści odżywczych świeżo przygotowanego mięsa i ryb, napisany przez dr Adriana Hewsona-Hughesa. Ten raport szczegółowo opisuje nasze badania i rozwój w naszych wysiłkach zmierzających do poprawy wartości odżywczej białka w naszym świeżym mięsie i rybach poprzez przekształcenie białka w małe peptydy, które są łatwiej przyswajalne przez jedzące je zwierzęta. Nazywamy ten proces HDP (Highly Digestible Protein).

Raport o wysokostrawnych białkach

Peptydy kolagenowe i kolagenowe w karmie dla zwierząt

Unikalna funkcja GA Pet Food Partners zbiera u źródła najlepsze składniki mięsne i rybne. Wiemy, że te składniki naturalnie zawierają kolagen, chociaż ilości różnią się w zależności od rodzaju tkanek zwierzęcych. Załóżmy na przykład, że testujemy różne części całego kurczaka. W takim przypadku widzimy, że kolagen jest najbardziej obfity w skórze, następnie w tuszy (z kości i chrząstki), z mniejszą ilością w mięsie szkieletowym i narządach wewnętrznych (trzewiach). Granulki wykonane z naturalnych składników zawierających kolagen, takich jak niektóre świeżo przygotowane mięso i ryby, zostaną strawione i wchłonięte przez zwierzę, dostarczając organizmowi elementów budulcowych (szczególnie aminokwasów glicyny i proliny) do wytwarzania większej ilości kolagenu, co może pomóc utrzymać zdrowe kości, stawy i skórę.

Dzięki naszym najnowszym pracom badawczo-rozwojowym nad hydrolizą białek i wprowadzeniu innowacyjnego procesu `` wysokostrawnego białka '' (HDP), w GA możemy wstępnie strawić kolagen z wybranych składników mięsnych i rybnych na peptydy kolagenowe, stosując ostrożne kontrolowana hydroliza enzymatyczna przed dodaniem ich do pysznych krokietów.

Kolagen i peptydy kolagenowe w raporcie o karmach dla zwierząt domowych

Możesz przeglądać i pobierać za darmo GA Pet Food Partners raport na temat kolagenu i peptydów kolagenowych w karmach dr Adriana Hewsona-Hughesa, naszego doradcy ds. żywienia, bezpieczeństwa żywności i innowacji, zawierający cenne informacje na temat tego, czym jest kolagen, co robi, jak jest wytwarzany i jak działa dział R&D w GA znaczące innowacje w absorpcji HDP i kolagenu.

Kolagen i peptydy kolagenowe w raporcie o karmach dla zwierząt domowych

Connoisseur Cat

Jeśli chodzi o jedzenie, koty są niezwykle trudne do zadowolenia!

Mając to na uwadze, spędziliśmy kilka lat pracując z różnymi organizacjami i naszymi ekspertami ds. żywienia w celu opracowania receptur z wykorzystaniem różnych składników i kombinacji powłok na krokietach. Ponadto przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania smakowe, aby odkryć, co sprawia, że ​​wybredne koty są szczęśliwe!

Mamy przyjemność ogłosić, że opracowaliśmy trzy fantastyczne nowe produkty (1 dorosły i 2 sterylizowane), które, jak wiemy, pokochają koty. Te przepisy są teraz dostępne za pośrednictwem naszego MyLabel teczka.

Oprócz wspaniałego smaku, wszystkie produkty mają na celu wspieranie zdrowia dróg moczowych i wykazano, że utrzymują pH moczu w optymalnym zakresie, aby zminimalizować ryzyko tworzenia się kryształów lub kamieni w moczu.

Wszystkie prace badawczo-rozwojowe prowadzone w GA przynoszą korzyści każdemu z naszych partnerów. Wszelkie ekscytujące prace badawczo-rozwojowe są oferowane wszystkim naszym cenionym partnerom, ponieważ nasza wiedza jest Twoim sukcesem.

Aby uzyskać więcej informacji na temat serii Connoisseur Cat, skontaktuj się ze swoim dedykowanym Menadżer konta.

Odżywianie

Nasz zespół ds. żywienia fachowo opracował ponad 800 przepisów. Nasz zespół wykorzystuje wiedzę z zakresu biologii zwierząt i żywienia, aby oferować fachowe wsparcie i porady podczas całej podróży, a przede wszystkim zapewnia zgodność przepisów z najnowszymi przepisami dotyczącymi karmy dla zwierząt domowych. Współpracując z naszym działem badawczo-rozwojowym, pomagają tworzyć nowe receptury z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnych rozwiązań i wybierając najodpowiedniejsze surowce przed wysłaniem receptury do prób. Następnie we współpracy z naszymi technikami laboratoryjnymi szczegółowo analizują wyniki, zanim nowa receptura zostanie wysłana do produkcji.

Charlotte Shepherd, nasz starszy dietetyk, zebrała poniżej kilka artykułów informacyjnych, wyjaśniających, dlaczego formułujemy nie tylko etapy życia i gatunki, ale także style życia.

Przepisy Puppy

Szczenięta wymagają odpowiednio wysokiego poziomu białka, aby wspierać wzrost i rozwój w tej kluczowej fazie życia. Zwykle jest to wyższe niż zapotrzebowanie osoby dorosłej, ponieważ jest to najszybsza faza rozwoju w ciągu życia psa.

W tej fazie wymagają również odpowiedniego i kontrolowanego poziomu wapnia i fosforu, aby zapewnić prawidłowy rozwój szkieletu, co jest szczególnie ważne w przypadku szczeniąt dużych ras.

Przepisy dla dorosłych psów

Nasze receptury dla dorosłych psów są opracowane tak, aby były kompletne i zbilansowane, aby zapewnić wszystkie składniki odżywcze potrzebne psu do zdrowego i szczęśliwego życia. Są formułowane przy użyciu różnych kombinacji wysokostrawnych białek, węglowodanów i składników funkcjonalnych. Istnieje wiele pysznych przepisów, które zadowolą zarówno psy, jak i ich właścicieli.

Przepisy na małe psy rasy

Małe rasy mają szybszy metabolizm niż duże rasy, co oznacza, że ​​mają znacznie wyższe zapotrzebowanie na energię na kilogram masy ciała. Dlatego nasze receptury dla małych ras są opracowane tak, aby miały wyższą zawartość kalorii, która jest bogata w składniki odżywcze i jest pakowana w mniejsze krokiety zaprojektowane specjalnie dla mniejszych ust.

Przepisy dla dużych psów rasowych

Nasze receptury dla dużych ras są kompletne i zbilansowane pod względem odżywczym i są dostępne w większych krokietach, aby promować żucie i zapobiegać zjadaniu lub spożywaniu fast foodów, co może prowadzić do wzdęć i zaburzeń trawienia. Rozmiar i waga psów dużych ras mogą bardziej obciążać ich stawy, dlatego dodaliśmy kombinację glukozaminy, chondroityny i metylosulfonylometanu, aby wspomóc metabolizm chrząstki i pomóc w utrzymaniu zdrowych stawów.

Przepisy Light *

Nasze lekkie receptury zawierają L-karnitynę – pochodzącą z aminokwasu lizyny – która wspomaga utlenianie tłuszczu, co pomaga utrzymać zdrową wagę i beztłuszczową masę mięśniową.
Nasze lekkie receptury zawierają o 15% mniej tłuszczu niż standardowe produkty dla dorosłych, aby pomóc w redukcji wagi. Ponieważ jednak zmniejsza się ilość kalorii, nie oznacza to, że zwierzę musi jeść mniej i nadal może spożywać normalną ilość pokarmu.

* Wytyczne FEDIAF stwierdzają, że jeśli deklarujesz recepturę jako lekką, energia metaboliczna lub kcal musi być zadeklarowana na opakowaniu produktu.

Przepisy dla starszych psów

Receptury Senior zostały opracowane tak, aby były odpowiednie dla psów powyżej siódmego roku życia. Dieta seniorów ma na celu wsparcie stawów, ma wyższą zawartość błonnika, aby pomóc „utrzymać ruch”, i ma zmniejszoną zawartość energii, aby zapobiec przybieraniu na wadze w tych złotych latach. Staranna mieszanka glukozaminy, chondroityny i MSM pomaga wspierać chrząstki dla zdrowych stawów. Te przepisy zawierają L-karnitynę, niezbędny aminokwas, który może pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi i beztłuszczowej masy mięśniowej.

Przepisy Kitten

Kocięta szybko rosną; w ciągu sześciu miesięcy osiągną około 75% swojej dorosłej masy ciała, dlatego odpowiednia dieta jest niezbędna, aby pomóc im wyrosnąć z kociaka w zdrowego kota.

Nasze kompletne receptury dla kociąt zostały opracowane tak, aby zapewnić młodym kotom zbilansowane żywienie i zwiększoną zawartość energii, której potrzebują podczas wzrostu. Obejmuje to wyższy poziom białka, bogatego w niezbędne aminokwasy wspierające zdrowy wzrost mięśni oraz dodatek witaminy E, która wspomaga układ odpornościowy. Mniejszy rozmiar krokietów, jak w przepisie dla kociąt, ułatwia również zarządzanie porami posiłków.

Przepisy dla dorosłych kotów

W przeciwieństwie do psów koty nie potrafią syntetyzować wszystkich aminokwasów w swoim ciele, dlatego niezbędne jest ich dostarczanie w diecie, aby zachować zdrowie. Nasze receptury dla dorosłych kotów są doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, bogatego w niezbędne aminokwasy, w tym taurynę i witaminę A, które wspomagają pracę serca i wzroku oraz kwasy omega 3, promując dobrą kondycję sierści i skóry. Ta kompletna dieta daje kotu pewność, że ma wszystko, czego potrzebuje do szczęśliwego i zdrowego życia.

Przepisy dla starszych kotów

Wraz z wiekiem kotów (7+ lat) ich wymagania żywieniowe mogą się zmieniać, ponieważ mogą stać się mniej aktywne, spędzać więcej czasu w pomieszczeniach lub rozwijać wolniejszy metabolizm. Nasze kompletne receptury dla seniorów zostały opracowane tak, aby zapewnić wysokiej jakości białko, mniej kalorii i dodatek l-karnityny, aby pomóc Twojemu kotu utrzymać optymalną wagę i zdrowe, chude mięśnie w miarę dojrzewania. Jest również wzbogacony o nasz zestaw do pielęgnacji stawów, który pomaga wspierać starzejące się stawy i utrzymać dobrą ruchomość. Oznacza to, że starsze koty mogą w pełni cieszyć się posiłkami bez uszczerbku dla smaku.

Przepisy dla kotów sterylizowanych / wykastrowanych

W przypadku kotów domowych zaleca się sterylizację / sterylizację; Wiadomo jednak, że jest czynnikiem ryzyka otyłości, ponieważ może prowadzić do zwiększonego apetytu i zmniejszenia poziomu aktywności. Nasze receptury zostały specjalnie sformułowane, aby pomóc zrównoważyć te zmiany.

Przepisy dla kotów domowych

Intensywne życie w mieście doprowadziło do tego, że więcej kotów mieszka w domu, ale to środowisko może ograniczać ich ilość ruchu. Aby przeciwdziałać ryzyku niepożądanego przybierania na wadze, nasze receptury zostały opracowane z niższą zawartością energii, aby pomóc kotom niewychodzącym w utrzymaniu prawidłowej wagi.

Wybredne przepisy na koty

Powszechnie wiadomo, że koty mogą zwracać szczególną uwagę na zawartość miski. Mając to na uwadze, nasze przepisy zostały starannie opracowane, aby zapewnić, że jest ono szczególnie smaczne dla kotów, tak aby posiłki były nadal źródłem radości nawet dla najbardziej wybrednych kotów.

Przepisy na aktywne koty

Niezwykle zabawne koty mogą wymagać przepisu, który uzupełni ich aktywny tryb życia. Nasze receptury zostały opracowane z wysoką zawartością energii, która może pomóc sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu energetycznemu aktywnych kotów. Jest również bogaty w wysokiej jakości białko i kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają utrzymać silne mięśnie i utrzymać zdrowe stawy.

Prezentacja współpracowników: badania i rozwój

Alex Tebay

Kierownik ds. Innowacji produktu i rozwoju procesów

Alex ukończył Manchester Metropolitan University w 2004 roku z tytułem licencjata (z wyróżnieniem) w dziedzinie nauk o żywności i technologii. Następnie zdobył 11-letnie doświadczenie na stanowiskach w przemyśle spożywczym dla ludzi, obejmując zarówno jakość, jak i rozwój nowych produktów, z różnymi produktami, od zbóż po nabiał i owoce.

Przed dołączeniem do GA w 2017 r. Alex był szefem NPD dla producenta dżemów i nadzień na bazie cukru i był odpowiedzialny za wprowadzenie ponad 100 produktów do sektora piekarniczego, zaopatrując wszystkie główne supermarkety. Odpowiadał za formułowanie, kosztorysowanie i opracowywanie specyfikacji dla wszystkich tych produktów, zarządzając procesem od „Koncepcji do uruchomienia”.

Od czasu dołączenia do GA w 2017 roku Alex był w czołówce wielu innowacji technicznych, które wprowadziliśmy do sektora suchej karmy dla zwierząt domowych, czy to sprzętu, technik produkcji czy nowych surowców. Alex nadzoruje również stronę NPD zajmującą się przetwórstwem w firmie i odgrywa dużą rolę we wspieraniu podróży partnera, wprowadzając nowe produkty, które zmieniają sektor karmy dla zwierząt domowych i pozwalają mu posuwać się naprzód.

Dr Adrian Hewson-Hughes

Doradca ds. Żywienia, bezpieczeństwa żywności i innowacji

Adrian ukończył University of Sunderland z tytułem licencjata (z wyróżnieniem) w dziedzinie farmakologii i kontynuował pracę w laboratorium stwardnienia rozsianego na Uniwersytecie im Instytut Neurologii, University College London, gdzie uzyskał stopień doktora. Po kilku latach jako „postdoc” w środowisku akademickim na Uniwersytecie im Cambridge i wspomagający Nottingham, dołączył do Mars Petcare i spędził 14 lat pracując w dziale badań i rozwoju w Waltham Center for Pet Nutrition. Adrian kierował różnymi projektami badawczymi dotyczącymi smakowitości, zachowań żywieniowych, żywienia i metabolizmu zarówno u kotów, jak i psów, czego efektem były publikacje naukowe, prezentacje i innowacje produktowe.

W 2016 roku Adrian przeniósł się do Francji, aby kierować zespołem European Nutrition R&D w Nestlé Purina Petcare. Był odpowiedzialny za zapewnienie zgodności odżywiania i przepisów, bezpieczeństwa żywieniowego i uzasadnienia oświadczeń w całym portfolio produktów dla kotów i psów, od diet powszechnych po diety weterynaryjne. Ponadto prowadził badania w celu wspierania innowacji i rozwoju nowych produktów we wszystkich formatach (na mokro, na sucho i smakołyki).

W październiku 2018 dołączył Adrian GA Pet Food Partners, podekscytowani możliwością wspierania ciągłych innowacji i inwestycji, do których zobowiązuje się GA, dostarczając najwyższej jakości produkty naszym Partnerom i naszym zwierzętom domowym.